June 10, 2012

Iittala - Tampere - Porvoo

Lõpuks leidsin täna aega, et rääkida ja näidata pilte eelmisest nädalavahetusest. Minek oli meil jällegi sõprade juurde Porvoosse. Alustasime Tallinnast sõitu juba reede õhtul, et saaks laupäeva hommikul värske peaga möllamist alustada. Sellest reede õhtust ei olegi suurt midagi pajatada - sõitsime laevaga, kus õhtust sõime ja ööbisime samas kohas, kus eelmiselgi aastal.

Laupäeva hommikul sõitsime esmalt Iittalasse. Mulle, kui iittala fännile, on lausa häbi öelda, et ma ei teadnud brändi nime päritolu - et tegelikult on Iittala ühe väikese linnakese nimi, kust kõik alguse sai. Käisime sealses tehasepoes (veendusime jällegi, et kõik, mis vähegi iittala nime kannab, on puhas kuld) ja külastasime teisi poekesi.
Ilm ei olnud just kiita - terve nädalavahetuse sadas, oli tuuline ja pilves. Vahel saime õnneks natukene päikest sekka, muidu oleks täitsa kurb olnud.
Peale Iittalat sõitsime Tamperre, kus käisime uudistamas Tampere Ülikooli. Seal toimub augustis Erasmuse keelekursus, kuid ma pole ikka vastust saanud - kas ma nüüd saan või ei saa, selgub hiljemalt jaanipäevaks. Auto parkisime ühe väiksemat sorti kaubanduskeskuse alla.
Seal leidsime aga midagi minu silmale enneolematut - nii laia valikuga öko- ja hipipoe, et oleks tahtnud rõõmust käsi plaksutada. Valikus oli sadat sorti pähkleid, pähklisegusi, kuivatatud puuvilju, riise, kuskusi, tatart, müslisi jms. Kuidagi suutsin valiku langetada mees röstitud india pähklite ja ühe mõnusa pähkli- ja marjasegu kasuks. Poeketi nimi on Punnitse ja Säästä, neil on õnneks Helsingis lausa mitu poodi.
Tegelikult käisime Tamperes veel ühes huvitavas kohas, kuid sellest teen eraldi postituse. Üldse sai pilte sellest nädalavahetusest nimelt nii palju, et 2 postitust on veel varus.

Laupäeva õhtul põikasime veel Porvoost läbi, päike oli välja tulnud ja täitsa mõnus õhtupoolik oli.

1 comment:

Ann Buht said...

Jääb järgmisi postitusi ootama siis :)