April 8, 2012

A Dangerous Method (2011)


Lugu psühhoanalüüsi sünnist, Jungi ja Freudi suhtest. Vene naine Sabina läheb peale järjekordset hüsteeriahoogu psühhiaatriahaiglasse, kus temaga hakkab tegelema noor doktor Jung. Ta kasutab uut viisi patsiendi parandamiseks ja peagi tunneb doktor tõmmet innteligentse naise vastu.


Ootasin seda filmi väga, osalt Knightley pärast, kes on mu suur lemmik, osalt põnevana tundunud teema pärast, kuid mõlemad olid kuidagi mööda. Knightley aktsent ei olnud üldse usutav, kuid näitlemisega sai ta siiski hakkama. Kogu film kulges väga väga aeglaselt ja lõpus tundus, et polekski nagu tegelikult kuhugi liikunud ega midagi juhtunud. Kahjuks mitte midagi meeldejäävat, ei pildiliselt kui ka sisult, ainus väärt lugu on traileris juba olemas. Suurt ei oska öelda, sest jättis tõesti külmaks. Seda ei oska samuti öelda, kui tõele vastavat need sündmused (suhe patsiendist Sabinaga jne) sest ei ole psühhoanalüüsi ega nende kahe mehe tegemistega kahjuks üldse kursis. Ehk on see koht, kus end parandada võiksin?

1 comment:

Anonymous said...

Oi, aga mulle just nii meeldis see film. Just, et kõik on nii avalikult lahti kistud nagu lõhkine haav. Ja mulle meeldis Keira teatav robustsus või kohmakus.. kuidagi lõpuks moodustas see kõik terviku.