February 18, 2012

Sliding Doors (1998)


Mõni aeg tagasi leidsin sellise paljutõotava filmi nagu "Sliding doors". Paljutõotava just sellepärast, et mulle väga meeldib mõelda, et iga väiksemgi juhtum elus võib muuta väga palju ja just selles kerges draamas ongi see põhiideeks - Helen lastakse töölt lahti ja koduteel jääb ta metroost maha. Samal ajal hakkab käima aga "what if" storyline, mille puhul ta jõuab metroole. Ja sealt hakkavadki kaks lugu paralleelselt jooksma- kui ta oleks metroole jõudnud, oleks ta oma elukaaslasele ja tema armukese vahele võtnud jne.

Mulle väga väga meeldib see idee näidata samaaegselt kahte lugu, mille hargenmiskoht on mingisugune väike sündmus nagu metroole jõudmine. Aga kõik muud asjad ei istunud absoluutselt mitte. Kõik 4 tegelaskuju (Helen, tema elukaaslane, armuke ja uus mees James, keda Helen metroos kohtab) olid mingil moel ebameeldivad, kõige vähem ehk Helen. Eriti ajas südame pahaks see elukaaslane, kes oli kõike muud kui sarmikas mees. Hästi võtab olukorra kokku foorumist leitud lause:"Two extremely attractive women will fight over a man with no talent, looks, personality or intelligence." Ja nii ongi.

Imekombel oli imdb foorum täis teemasi, kus paljud leidsid, et tegemist on geniaalse filmiga, aga ma ei arva üldse nii. Mõte oli hea, aga minu jaoks jäid üldmuljet ikkagi mõjutama tegelased, kes ei äratanud mitte mingisuguseid positiivseid tundeid - tõmmet ei olnud ühegi paari vahel ja kuidagi kummaline oli. Muusika oli ka täiesti suvaline. Polegi rohkem midagi öelda ilma.

No comments: