January 6, 2012

The Holiday (2006)


Viimasest filmipostitusest on päris palju aega möödas, ma polegi eriti peale sarjade muud vaadanud viimasel ajal (kui "The Tree of Life" välja arvata). Küll aga võtsin eelmisel nädalal täidetud piparkookide tegemise kõrvale läpaka, et sealt mõni mõnus kerge film vaadata. Ei, ma pole endale sülearvutit saanud, vaid see on üks vigane eksemplar Allari töölt, mida saab kasutada vaid kõval alusel ja mille touchpad vahel töötab ja vahel mitte. Niisiis kasutan ma seda vahel harva skype'i jaoks (lauaarvutil ei tööta see mikrofoniauk) ja nüüd ka köögis filmide vaatamiseks.


Amanda on just lahku läinud oma elukaaslasest, kes teda pettis. Iris on juba aastaid arumunud mehesse, kes pöörab talle küll mõningal määral tähelepanu, kuid kes ei plaanigi naisega tõsisesse suhtesse astuda ja kihlub hoopis ühe teise neiuga. Ahastuses naised satuvad internetis vestlema, kui Amanda otsib kohta, kus pühi üksinduses veeta. Nad lepivad kokku, et vahetavad oma kodud kaheks nädalaks. Kuna naised on pärit päris erinevatest kohtadest, Amanda L.A.'st ja Iris Inglismaalt Surreyst, ja nende elustiilid on samuti vastandlikud, on nad vahetuse üle õnnelikud ja leiavad, et just seda oligi neile vaja. Loomulikult kohtub Amanda Irise vennaga ja Iris Amanda eksi töökaaslasega.

Tegemist on mõnusa vaatamisega, selline natukene teistmoodi romantiline komöödia, no et on mingisugune muu teema ka käsil kui armuvalu ja uue inimese kohtamine. Cameron Diaz pole mulle kunagi suurt meeldinud, samuti ka siin. Jack Blacki on naljakas vaadata sellises loomulikus rollis. Keskmiselt huvitav film, mis sobib just kuhugi taustaks vaatamiseks.

2 comments:

Anonymous said...

Armastan seda filmi! Ilus kokkuvõte.

Eliise said...

Tore, et mu viimased postitused sulle meeldinud on :)