January 8, 2012

The Adjustment Bureau (2011)


David on edukas poliitik, kes kohtub juhuslikult meeste tualettruumis Elise'iga. Nad klapivad kohe, kuid nad ei jõua kontaktide vahetamiseni. Ime kombel kohutav nad järgmisel hommikul bussis. Kui aga mees tööle jõuab, leiab ta kabinetist musta riietatud mehed, kes teevad midagi tema töökaaslaste peadega (niimodi kirja panduna tundub kuidagi väga imelik, aga tegelikult oli päris creepy). David üritab küll põgeneda, kuid Adjustment Bureau liikmed saavad ta kätte ja selgitavad kes nad on. Igatahes on nende grupp tegeleb sellega, et kõik toimuks vastavalt plaanile ja kui midagi nihkub õigelt rajalt kõrvale, suunatakse inimesed sinna tagasi ja kustutatakse juhtunu mälust. Davidil kästakse vaikida Adjustment Bureau olemasolust (muidu kustutatakse ta mälu) ja veel keelatakse tal Elise'iga ühendust võtta, sest nende suhe ei vasta plaanile. Möödub aga 3 aastat ja David ja Elise kohtuvad juhuslikult tänaval.


Üle pika aja üks film, mida väga nautisin ja mis oli huvitav nii sisult kui ka pildilt. Emily Blunt on mulle väga sümpaatne näitleja. Olen näinud teda filmides "The Young Victoria" ja "Irresistible", "the Devil Wears Prada"s on tal ka väike roll. Matt Damon nii lahe pole, kuid ma ei oska ka kedagi teist tema rolli panna. Natukene külmaks jättis ta mind igatahes ja võibolla ei olnud peategelaste vahelist keemiat nii hästi tunda kui võiks. Siiski oli kõik piisavalt usutav ja sellist tunnet polnud, et nad ei sobi üldse kokku.

Palju andis juurde Elise'i karjäär tantsijana, teda oli nii hea vaadata. Täpelt õige kogus lihaseid, väga graatsiline liikumine ja tõesti jäi mulje, et ta ongi terve elu tantsimisega tegelenud, väga loomulikult tuli välja tal see. Terve filmi muusika oli hea ja seal polegi tegelikult midagi imestada, Thomas Newmani oli see. Ma loomulikult ei teadnud seda enne filmi ja mõtlesin, et huvitav, kas on keegi mulle tuttav helilooja. Ühe loo lisasin postituse alla ka.

Tõesti oli tegemist põneva filmiga ja hea, et polnud liigset tagaajamist ja plahvatusi (mitte ühtegi polnud kusjuures). Kõike oli täpselt õige kogus. Soovitan igal juhul!Thomas Newman - Elise

2 comments:

liisa said...

hea film tõepoolest! ja lisaks kõigele juba välja toodule - milline stilistika! nii hästi riides "salaagente" pole ammu näinud, ei filmis ega päriselus ammugi :)

Kadi said...

Oo, see muusika on tõesti mõjuv.