August 4, 2011

The Young Victoria (2009)


Pilguheit kuninganna Victoria esimestele valitsusaastatele - tema väga noorelt troonile asumine, vastuhakk ema igavesele kontrollile ja esimese armastuse, prints Alberti, väljakujunemine.

Oli selline nagu arvasin, võibolla natukene parem isegi. Muusika oli väga ilusti valitud, lisan ühe Dvořák'i näite (ülejäänud soundtrack on kellegi Ilan Eshkeri poolt tehtud. Minu jaoks tundmatu nimi, kuid muusika oli meeldiv). Emily Blunt oli peaosas väga sundimatu ja loomulik. Olen teda vaid korra varem ekraanil näinud, filmis Irresistible, mis oli päris haarav ja meeldejäävate stseenidega. Side Victoria ja Alberti vahel oli tuntav, abieluettepanek oli armas. Mu seletamisoskus jääb siinkohal veidi kesiseks, kuid mulle meeldisid kohad, kui näiteks räägiti kellegi häbiväärsest pugemisest kuningannale ja seejärel näidatigi just seda juhtumas, kõnelemise hetkel just see toimuski. Üldmulje on igatahes keskmine, vaimustuses pole ja uuesti ei vaataks aga ajaviiteks sobis kenasti.
The film concentrates on the first years of Queen Victoria's rule, her relationship with her mother and the love for Prince Albert.

The movie was quite the way I had expected, nothing too amusing. The music was well picked, I added a piece by Dvořák (the rest of the soundtrack is by Ilan Eshkeri, I'm not familiar with his music but in this film, it was enjoyable). Emily Blunt looked efortless in the lead, I could sense the connection between her and Prince Albert. She is a promising actress, I should check out her acting in some other movies as well (I've seen "Irresistible", it was quite good). Overall it was an okay movie, but I wouldn't necessarily watch it again.

No comments: