August 14, 2011

Taken (2008)


Iga inimene valib üksinda filmi vaatamiseks endale kõige meelepärasemast žanrist midagi põnevat. Mina aga tegin ühel õhtul endalegi ootamatu otsuse vaadata action-thrillerit. Draamafilmide ja üldjuhul ninnu-nännusõbrana on see päris drastiline otsus, eks. Kunagi koolist jäi kõrvu, et pidi päris hea olema.

Endine valitsuse heaks töötav spioon Bryan on varajasel pensionil, et saaks alati oma tütre jaoks olemas olla. Lahutuse tõttu elab tütar Kim oma emaga ja ei kohtu isaga väga tihti, vaid hoiab pigem oma kasuisa poole. Kim tahab oma sõbrannaga Pariisi sõita, kõik on sellega nõus peale isa. Kui lõpuks Bryan järele annab ja neiud sõidu ette võtavad, juhtub nendega loomulikult midagi juba lennukilt sihtkohas maha astudes. Olukorda tõttab päästma korraliku kogemustepagasiga Bryan.

Endalegi üllatuseks nautisin seda filmi, kuid tagaajamis- ja kaklusstseenid olid vahepeal natuke pikad. Sellised psühholoogilised põnevusfilmid on rohkem minu teema aga see oli siiski sisukas vaatamine, ei olnud koguaeg tulistamist ja plahvatusi (kui ma nüüd mööda ei pane, siis ei plahvatanud mitte ükski asi). Kahjuks ei oska ma väga palju kommenteerida, kuna olen selliseid filme teadlikult vaadanud ainult paari. Võrdlusmomenti pole, nii et saan ainult emotsioonidele tugineda. Samuti leian, et see pole koht, kus muusikat kritiseerida :D Aga oli põnev, tähelepanu ei hajunud, minu jaoks oli huvitav jälgida, kuidas mees olukorra väga väheste juhtlõngade abil lahendab. Ka imdb hinnang on 7.9, nii et mu vaist ei vea mind alt kui ütlen, et oli korralik film.

Sain sellest filmist innustust veel paari mehisemat filmi vaadata, kui mul muidu kombeks on. Niisiis nähtud on juba Unknown (2006) ja järjekorras on veel üks Unknown, kuid uuem (2011). Muud mul öelda pole, kui see vana klišee, et never say never.

***

I'm sure whenever you watch a movie by yourself, you choose something from your most loved genre. As you already know, I love dramas and movies with a good plot, sometimes with a little hint of romance. So when I chose an action thriller to watch alone the other night, I was surprised myself. I had just heard that it was quite impressive.

A former spy is on an early retirement to be as close to his daughter as possible. Unfortunately, his daugther lives with his ex-wife and they don't get the chance to meet that often. When Kim wants to go to Paris with her friend, the only one against it is her father Bryan. But he gave in and the girls take off and of course something unexpected happens to the girls as soon as they get off the plane in France. Bryan goes to recsue them both.

I enjoyed the movie and I'm surprised I did. It was thrilling and interesting to watch how the father is going to save the day, probably because the problem was much more relatable than, for example, a war between mafia gangs. As I haven't seen many films from this genre, it's hard for me to say if it's better or worse than the other ones out there. I can say that it didn't have any explosions so that's a good start. Imdb's rating is 7.9, so I guess it really is above average.

2 comments:

Maiken said...

vaatasin seda 2009. aastal ja vaimustunud just polnud, aga igati korralik linateos siiski. mäletan, et mind häiris veidi selle filmi tegevuse etteaimatavus..

Eliise said...

Tõsi, lõpp polnud just üllatus :D Aga tegevuskäik oli änks, eriti meeldis mulle see isa-tütre telefonikõne stseen.