August 9, 2011

Munamägi ja Ööbikuorg


Laupäeval hommikul sõitsime Põlvast Rõugesse. Otsisime jällegi esimese asjana ööbimiskoha üles, et hiljem poleks paanikat. Seekord osutus selleks Ööbikuoru puhkekeskus. Valisime telkmaja, mis sobis üheks ööks väga hästi. Need olid sellised tagasihoidlikud kämpad, kus kogu sisustus piirdubki 2 madratsi ja 5 nagiga. Samas vaade kaalub selle üle ja hinda küsitakse ka vähe (7 euri inimene). Peale väikest tutvumist asusime Munamäe poole teele, kus, üllatus üllatus, ma jälle kunagi varem käinud polnud..

Ma ei tea kuidas aga nii on, et neid põhilisi Eesti vaatamisväärsusi olen ma alles nüüd viimastel aastatel näinud. Ja palju on ikka veel nägemata. Igatahes peale Munamäe ringi sõitsime Võrru, et lõunat süüa. Läksime Spring Cafe'sse, kus toit oli hea ja hinnad väga odavad, eriti võrreldes Tallinnaga. See asub täpselt Tamula ääres ka. Algul istusimegi 2. korruse terrassil aga vihma hakkas tibutama, nii et pidime sisse minema.


Peale sööki käisime veel Võru Maximast läbi ja sõitsime tagasi Rõugesse. Tahtsime tegelikult veel Verijärve ujuma minna, kuid ilm oli sombuseks ja isegi natuke jahedaks läinud. Küll aga võtsime veel ühe jalutuskäigu Ööbikuorus ette. Seal oli üks külakiik, mis oli ühtlasi ka vaatetorn, kust avanes kena vaade. Loomulikult tuli mul esimese asjana meelde "Kas tõesti mu kodumaa nii ilus vä?!?" Peagi tulid ühed inimesed veel sinna üles. No ja 3 korda võite aimata, mis nende esimene reaktsioon oli..

Õhtu lõpetasime oma telkmaja ees Maxima kooke süües.After Põlva we drove even more South to visit the higest point in Estonia, Suur Munamägi (only 318 m still). Somehow, I had never been there before, although it's considered a must-see here in Estonia. It's funny how often the locals have seen less than the tourists. After that we went to Võru to have dinner. We chose Spring Cafe, which was a really nice place. The prices were really low, the most expensive dish was around 5.50 euros (salmon). I can say that in Tallinn, it's about twice that, or even more. After our delicious meal we headed back to Rõuge, where we were going to spend the night. We had a walk in Ööbikuorg, which is a quiet valley. We finished our day eating cake and enjoying the view from our very little and minimalistic cabin.

No comments: