August 8, 2011


Järgmisel hommikul tegime veel viimased tiirud järves, pakkisime oma kodinad kokku ja läksime jälle Tartust läbi, et sealt edasi juba Põlvasse sõita. Käisime paarist kaltsukast läbi, kuna Põlva kaltsukate kohta olen nii mõndagi head kuulnud/lugenud, kuid ma polnud vist vastavas tujus, sest ma isegi ei proovinud mitte midagi, veel vähem ostsin midagi. Peale seda läksime otsisime oma järgmise ööbimiskoha üles, milleks oli Männi talu puhkemaja.


See oli ühtlasi meie reisi kõige korralikum ööbimiskoht, sest seal olid suur suur voodi, köök ja funktsioneeriv dušš :D Täielik luksus võrreldes näiteks Kauksi ja Rõugega, kuhu me Põlvast edasi läksime, aga sellest juba järgmises postituses. Õnneks meie reisi eesmärk ei olnud valgete linade vahel päevad läbi puhata, niisiis sobisid meile tegelikult kõik ööbimiskohad väga hästi, olime head eeltööd teinud nende netist otsimisel. Igatahes Männit soovitame kõigile! Pererahvas oli meeldiv ja koht ka väga kena. Sattusime veel nii heale ajale, et peale meie oli seal veel vaid 4 inimest, niisiis dušši järjekorras seisma ei pidanud ja köögis keegi kellelegi jalgu ei jäänud. Peale seda sõitsime Taevaskotta.


GPS tuli meile reisil suuremaks abiliseks, kui seda ette oskasime näha. Igatahes Taevaskoja leidsime ilma eriliste vahejuhtumiteta üles. Jõudsime sinna päris hilja, kuskil poole kuue paiku. Esimese asjana nägime jõelaev Lonnyt. Loomulikult pidime me kohe sellega sõitma saama, meie saabudes tuli laevalt just suur grupp inimesi maha. Küll aga polnud laevale tahtjaid peale meie enam kedagi. Mees laevalt heidutas meid veelgi öeldes, et sõidu teeme ära nelja inimesega. Ta vist nägi, et meile hakkavad vaikselt pisarad silma tulema, sest kui kell 6 lõi, ütles ta, et teeme sõidu ikkagi ära. Niisiis saimegi 45-minutilise privaatsõidu Lonnyl.
Peale sõitu jalutasime veel Suure ja Väikse Taevaskoja juurest läbi. Olin seal esimest korda, niisiis oli, mida vaadata. Kui lõpuks õhtul 9 paiku tagasi Männi talu juurde jõudsime, olime päris väsinud ja vajusime peagi magama ära, peale loomulikult paari osa HIMYM'i vaatamist. Uni oli väga väga hea.


After our night camping we swam a little more and headed back to Tartu to have a bite before going to Põlva. I hoped to visit some thrift shops but I wasn't in the mood and it was really hot outside. We looked up the next place we would stay the night, which appeared to be quite decent as it had a real bed, a kitchen and a proper shower. We were happy to have only 4 people except ourselves there so we didn't have to wait after someone when we wanted to use the shower or the kitchen. After that we went to Taevaskoja, which is this really scenic place I had never visited before. We hopped on the boat as soon as we got there but as we were the only people visiting the place that late (around 6 pm), we were the only ones on the boat. Later on we had a walk around the place and we spent a total of 3 hours there. You can only imagine how tired we were after sleeping in a tent and walking around the whole day. So when we arrived back "home", we fell asleep almost right away, but of course not before watching some HIMYM. We slept really well.

1 comment:

Maiken said...

vau selle peale, et sa polnud varem Taevaskojas käinud :P ja väga vinge, et saite siiski erasõidu.. mina pole jällegi seda sõitu kunagi nautida saanud, aga peaks vist ikka :)