July 13, 2011

Sucker Punch (2011)


Noor neiu saadetakse vaimuhaiglasse, kui ta oma vägivaldsele isale vastu hakkab. Ta plaanib sealt teiste tüdrukutega põgeneda, kuid selleks peab ta personalilt kätte saama mõned esemed nagu näiteks nuga, välgumihkel ja kaart. Erinevate katsumustega silmitsi seistes kujutab tüdruk ette alternatiivmaailmaid.

Väga raske on sellist filmi enda jaoks lahti mõtestada või teistele sisust rääkida, niisiis jätan selle osa sujuvalt vahele. See on tehtud nii, et tõlgendamiseks ja ise edasi mõtlemiseks on nii nii palju ruumi jäetud. Vahel mulle meeldivad sellised teosed, kus enda panus on suur ja lugu võib muutuda drastiliselt vastavalt vaatenurgale. Kuid kuna siin oli palju segavaid faktoreid ja suhteliselt segane sisu, ei osanud ma seda enda jaoks loogiliseks mõelda. Ootasin midagi muud, ei arvanud, et see nii ulme on. Oma viga tegelikult, et ei süvenenud enne, mis filmiga tegu on. Algus oli paljulubav. Ma olen endiselt seisukohal, et kui ei suudeta piisavalt head sisu filmile tagada, siis korvatakse see eriefektidega, muud põhjust nende kasutamisel üldiselt ei näe (v.a. inception). Siin aga leian, et oleks saanud ka täitsa arvestatava filmi, kui oleks jätnud võitlusstseenid vahelt jätnud ja arendatud vaid seda "lõbumaja" osa. Soundtrack oli hea, kostüümid meeleolukad. Üldmulje oli enamvähem, minu jaoks rikkusid igasugused draakonid ja zombie natsid asja veits ära, uuesti ei vaataks.


A young girl is sent to a mental institution after he fights back to her abusive stepfather. There she starts imagening an alternative world to help her cope with the obstacles she faces when trying to escape from the asylum.

A difficult movie to explain, i'll skip that part. The plot was quite difficult and many theories can evolve from such a movie. I wasn't impressed because it seemed too unreal for me, I liked the beginning but after the first glimpse of zombies and dragons I was disappointed. It's probably my fault that I hadn't done enough research to prepare myself for such a fantasy movie. I still think that special effects are used when the plot proves to be too weak to entertain the viewer. I liked the soundtrack but overall it wasn't for me, I wouldn't watch it again.

6 comments:

sandra said...

Minu jaoks oli see ilmselgelt meeste film: seksikad naised, patsidega süütukesed, sõda, kaklus jms.

K. said...

Aga milline muusika seda filmi saatis! Soundtrack on täiesti eraldi pilguheitu väärt!

Eliise said...

Käis ka minul see mõte peast läbi, et tegemist on rohkem meeste kui naiste lemmikuga :D

Olen nõus, oli hea muusika!

Maiken said...

kui esimest korda sellest filmist kuulsin, olin kindel, et tahan näha, aga siis vaatasin treilerit ja see ebaloogiline/ulmeline värk kustutas mu soovi täielikult. nüüd olen veel eriti kindel, et ei viitsiks sellele filmile oma aega kulutada.

m. said...

Vaatasin ka ära-visuaalne elamus on see kohe kindlasti, vaeva on nähtud arvutigraafikaga ning n-ö special efektid ei tundu nii võltsid, nagu paljudes action filmides..aga minu jaoks oli see üks veidramaid filme üldse..kerge porno/erootika alatooniga ja üldse...lihtsalt nii-nii veider film:D aga sain su blogist mitu head filmisoovitust, sul on hea maitse:)

Eliise said...

Eks teda vaadata tasub ikka, midagi on seal siiski paeluv ja teistmoodi. Lihtsalt tuleb ulmeks valmis olla :D

Aitäh! Loodan, et suudan ka edaspidi huvitavaid filme tutvustada :)