July 29, 2011

My friend's a pessimist but you still impress her


Olen lõpuks kodus tagasi! Kuigi nii maal oldud aeg, Lõuna-Eesti ja Helsingi olid kõik ootuspäraselt lahedad (ja ilmaga vedas meil!), siis hakkasin umbes nädal peale kodust lahkumist oma voodisse ja normaalselt funktsioneeriva dušši alla tahtma. Kodust sain küll esmaspäeval, päev enne laevale minekut läbi käia, kuid oma voodis polnud ma kuni eilseni vist 12 ööd maganud. Ei mäleta, et väiksena oleks see probleem olnud, kuid mida vanemaks saan, seda rohkem hakkan oma kodu hindama ja igatsema siia tagasi.

Aga nagu juba öeldud, ei tulnud koduigatsus üldsegi mitte igavast reisist. Oleks hea, kui saaksin kõigest kronoloogilises järjekorras pajatada, kuid pean selleks ära ootama Allari fotoka pildid, et siis Eesti tripist rääkida. Praegu aga saaksin kirja panna paar rida Helsingi sõidust, kuid väheste piltide ja üldse suhteliselt sündmustevaese käigu tõttu on tõesti vähe rääkida.

Läksime esimese laevaga, jõudsime kohale juba 9:30. Laeval sõime buffet lauas hommikust, nii et kõht oli täis ja tuju hea. Imetlesin terve aja oma küüsi, olin need eelmisel päeval uue türkiissinise lakiga üle värvinud. :D Esimesel päeval me ei teinudki muud midagi, kui käisime mööda poode ja sõime Golden Raxis. Hea koht, kuid mõtlen, et kui seal tihedamini süüa, kui aastas paar korda, siis on ülekilod vist küll kerged tulema.. Avastasime toidupoest sellise firma joogid nagu MangaJo. Sisaldavad antioksüdante ja on üldse igale tervislikud. Ja maitsesid samuti hästi, ikka oli lubatud goji marja maitset tunda.


Teisel päeval läksime meie mõlema rõõmuks lõbustusparki :D Olime seal vist üle 6 tunni, kuigi mina piirdun tavaliselt ilmaratta ja ringis sõitvate hobustega.. Ei, seekord siiski ületasin ennast ja lasin Allaril end paarile äkilisemale sõidule ka viia. Siiski minu lemmikud liigituvad selliste pigem rahulikemate aktraktsioonide alla, nagu see suur kaheksajalg ja mõlemad veevärgid. Ja seekord pälvis minu erilise tähelepanu xbox/wii (ma ei tea kumb ja ma ei tee neil tegelikult vahet ka). Tehnikakauge inimesena kogesin sellist asja esimest korda, et liigutad end teleka ees ja telekas toimub sellele vastavalt midagi :D Muu mind ei huvitanud, kuid see tantsuvärk oli küll midagi täpselt minule. Pead võimalikult täpselt järgi tegema ekraanil esineva inimese liigutusi. Sai valida loo (no Rihanna ja Lady Gaga ja sellised tüüpilised artisitid olid esindatud) ja raskusastme, loo lõppedes näitab, mitu % liigutustest täppi panid. Käisin seal päeva jooksul 3 korda, vaatasin hea meelega ka teisi seal ebalevalt end liigutamas. Ma ei usu, et mind kodus selline asi pikalt lõbustaks aga seal jätkus mul nalja kauemaks :D Kui lõpuks kell 8 koju jõudsime, olime ikka päris väsinud.


Viimasel päeval läksin hommikul üksi veel korra H&M'ist ja paarist teisest poest läbi. Jäin kõva paduka kätte (kleidi ja sandaalidega, ilma vihmavarjuta loomulikult), kuid kuna õhk oli soe, polnud sellest hullu midagi. Enne laevale minekut käisime veel raamatupoes ja ühes tai buffet söögikohas söömas. Imehea toit oli, selliseid kohti võiks Eestiski olla. Laevasõit venis ja venis, külm oli ka. Kui lõpuks südaööl koju sain, vajusin kohe voodisse ja magasin kõige magusamat und :)

(muster Stadin Pelikauppa poe aknalt)

Mis šoppamisse puutub, siis praegu on veel viimased allahindlused käimas. H&M'ist sain ühed lühikesed püksid, mida juba eelmisel korral (mais vist) proovisin mitu korda, kuid ei suutnud otsustada, kas need veidi pidžaamapükse meenutavad (kuid kifti värvivalikuga) ja otseselt mittevajalikud lühkarid on 15 eurot väärt või mitte. Salamisi lootsin, et need on kunagi hiljem alla hinnatud. Ja nagu lootsin, olidki - sain need nüüd 5 euroga. Veel ostsin omale oma elu esimesed igalt poolt väga ümber teksad. Olen alati arvanud, et need sobivad vaid väga peenikestele inimestele, kuid kui ma need endale jalga sain, nägin oodatust parem välja. Ju ikka must värv teeb peenemaks. Lisaks mõnus stretch teksa ja värvel on piisavalt kõrgel, et kükitades midagi üleliigset silma ei riivaks. Pikad püksid on vist mu kõige vähem lemmikum riideese, kuid need meeldivad mulle juba praegu täitsa korralikult. Veel sain Aleksi13 poest endale väga dreamy'd jalanõud, kuid arvestades mu imetlust lillelistesse jalavarjudesse (miks muidu võib leida tervelt 3 posti nendest, kui klikata "wishes" labeli peale), teen nendest eraldi postituse.


I'm back home again! Our stay at the summer cottage, the trip to Southern Estonia and a visit to Helsinki was great as expected. Despite all the fun we had, I missed home after being away for a week - I missed my comfy bed and a change to take a shower whenever I needed. When I came home yesterday, I hadn't slept in my bed for 12 nights. I don't remember this being a problem when I was younger, but I guess the older I get, the more attached I am to my home. 

As I don't have all the photos of our trip yet, I will put down a few bits from Helsinki first. We visited the amusement park, shopped of course, had great food at Golden Rax and a Thai buffet (the food was beyond delicious!). I was especially amused by the xbox dancing challenge at Linnanmäki, the one where you have to copy the moves as exactly as you can. I tried it out for the first time so I had to go there for 3 times, it was also fun to watch others dance (if you can call it dancing..). I got myself a pair of skinny jeans (my first ever) and lovely shorts for 5 euros only. I tried those shorts on during my last visit already, but I doubted and hoped that they will be on sale the next time I go to Helsinki. And they were, so I was really glad :) I also bought myself new shoes, but I will make a post about them later.

No comments: