July 15, 2011

Cracks (2009)


"Miss G: The most important thing in life is desire.
You can achieve anything you want.
The world is yours for the taking.
Nothing is impossible for you, my girls.
All you need is to desire it." 

Pilguheit tüdrukute internaatkooli. Välja on kujunenud kamp tüdrukuid, kes kuuluvad ujumismeeskonda ja on seega astme võrra kõrgemal teistest õpilastest. Nad jumaldavad oma treenerit Miss G'd, kes on graatsiline, salapärane, palju reisinud ja alati valmis oma muljeid ja mälestusi teistega jagama. Tema lemmik on Di, kes on vettehüpetes teistest pea jagu üle. Kõik muutub aga siis, kui kooli saabub vahetusõpilane hispaaniast, Fiamma. Miss G tähelepanu osaliseks saab nüüd hoopis uus tüdruk, kellele tundub õpetaja pigem pealetükkivana ja Di on kade, et tema pole enam õpetaja lemmiklaps.

Tahtsin filmi kohe näha kui imdb's selle juhuslikult leidsin - internaat ja erakool nii filmideskui raamatutes tunduvad alati huvitavad. Peale filmi leidsin huvitava mõtte, et sisu sarnaneb paljuski Kärbeste jumalale, ainult peaosaliseks tüdrukud. Julm on see tõesti. Küll aga jäi poolikuks filmi üldine sisu, väga palju jäi seletamata ja ei jäetud ka piisavalt juhtlõnge, et ise midagi järeldada. Näiteks kurtsid tüdrukud, et nad tahavad koju aga ei saa sinna mitte kunagi, jäeti aga mainimata miks täpselt. Samuti oleks tahtnud rohkem Miss G tausta teada, sest tema kummaline käitumine poes oli alusetu. Üldiselt täitsa keskmine film, oli ilusaid stseene aga muusika jällegi igav. Lõpp vedas ka nagu alt, oli liiga ette näha. Ei oska kindlat seisukohta öelda, oli nagu natuke huvitav vaatamine aga tean, et unustan selle filmi juba järgmisel nädalal.


A look at the girls at an elite boarding school. The girls that belong to the swimming team worship their trainer, the mysterious Miss G that all the girls find interesting, especially when she is talking about her travels over the world. Miss G's favourite student is Di, the girl best at diving. Everything change when an exchange student from Spain, Fiamma, arrives. Miss G now has another favourite, which very much bothers both Di and Fiamma - Di feels jealous, Fiamma feels that the teacher is being too pushy.

I was looking forward to seeing this film after first discovering it from imdb. It seemed to be interesting as I've always been fond of the theme of boarding schools both in the movies and books. It certainly showed the cruel side of girls who feeling threatened to loose their beloved teacher. The storyline wasn't completed though, they left it unexplained why the girls couldn't go home. I would have also wanted to know a little bit more of Miss G's background. Overall it was an okay movie, nothing too special, I will probably forget it in a week.

1 comment:

K2tlin said...

Mina jätsin pooleli selle filmi näiteks, võib-olla oli asi ka selles, et suht hilja vaatasin seda.. Igatahes pole erilist tahtmist olnud seda lõpuni vaadata. Midagi nagu jäi puudu :)