June 30, 2011

Marie Antoinette (2006)


Film Marie Antoinette'ist, tema kohanemisest Versailles' lossi kommete ja tavadega. 

Kui vaadata seda filmi lihtsalt silmailuks, siis on kõik hästi. Palju detaile, ilusad kleidid, unenäolised stseenid. Muusika oli popp ja noortepärane, ma ei saanud täpselt aru miks selline muusikavalik. Võibolla, et rõhutada seda kui noor, naiivne ja "vastavate kommeteta" noor neiu Marie Antoinette oli õukonda saabudes. Veel rohkem kui muusikavalik ajas mind segadusse filmi eesmärk (või selle puudumine). Vahepeal hakkas välja kujunema probleem, millele oleks võinud terve filmi rajada - surve järeletulija sünnitada, kuid kuningas ei näidanud mingisugust huvi välja. Aga sellest, nagu ka paljudest teistest teemadest, hüpati liiga kiiresti üle. Ehk siis - polnud nagu korralik eluloofilm (liiga pinnapealne ja poolik selleks) ega ka ühe kindla probleemi arenemine haripunktini.. Film lihtsalt oli, stseenid vahetusid, mitte mingit läbivat teemat.

Võibolla on see Coppola stiil - "Somewhere" oli minuarust samamoodi lihtsalt üks pikk kulgemine ilma otsese probleemita. No "The Virgin Suicides" ei olnud, rohkem pole ma tema filme näinud, ei tohiks vist stiili kaela ajada. Igatahes, ootasin midagi ägedat aga filmi lõppedes oskasin ainult õlgu kehitada. Ainus stseen, mis mulle meeldis ja kuidagigi huvitav lähenemine oli, oli "Let them eat cake" stseen.

"The Duchess" on ju tegelikult sarnane lugu - noor naine satub äkitselt tähelepanu keskpunkti, on ekstravagantne, pole varem oma abikaasaga kohtunud, naiselt oodatakse järeltulijat, suur rõhk filmis on kleitidel. Aga 100% täiesti erinev tulemus. Ma ei mäletagi, kas olen sellest filmist siin rääkinud aga see kuulub mu lemmikute hulka kindlasti: Rachel Portmani muusika, Knightley, reaalselt arenev lugu. Nii et võrdlusmomendi tõttu juba ei jätnud mulle "Marie Antoinette" suurt muljet, kahjuks.

If you're looking for something beautiful to watch, this is it - pretty scenes, lovely dresses and details. But if you're looking for something with an actual storyline, then this is not for you. It was too brief and didn't focus on any of the problems. So I was disappointed, especially when a film with a similar story is one of my favourites ("The Duchess"). I've seen Coppola's "The Virgin Suicides" and "Somewhere". I loved the first one, the second was the most boring movie ever. I'm not sure how Coppola manages to come up with both really good and, sorry to say, really bad movies. This one wasn't that bad but it surely wasn't anything special. But again - if you like fancy dresses and things then it's worth a watch.

No comments: