June 16, 2011

2012 (2009), The Happening (2008)


Otsustasin 2 küllaltki müstilise sisuga filmi ühes postituses ära lahata. Sisust nii palju, et 2012 räägib kuidas maiad hoiatasid inimkonda maailmalõpust ette. Toimuma hakkavad maa lõhenemised, tsunaamid jms. Ehitatakse mingisugused hiigelsuured laevataolised sõidukid, kuhu rikkad ja kuulsad ostavad endale 1 biljoni euro eest koha (ja kohti on piiratud, nagu ikka), see peaks neid kaitsema kõige väljas toimuva eest. Teises filmis toimub aga midagi hoopis kummalist - õhus levib mürk vms, mis muudab inimesed hulluks ja paneb nad end ära tapma...

Kumbki film ei meeldinud mulle. Kui peaksin valima, siis 2012 oli veel kuidagi vaadatav, The Happening aga täiesti absurdne. Oli plaanis vaadata the happeningi, kuid kogemata ajasin selle filmiga 2012 sassi, niisiis vaatasin mõlemad päris väikese vahega ära.

2012 oli parem, pidevalt toimus midagi. Küll aga oli väga häiriv see, et peategelased pääsesid KOGUAEG napilt kuskilt ohuolukorrast. Ükskõik mida nad tegid, see lõppes halvasti aga nad pääsesid siiski. Ja alati väga väga väga napilt. Kui selliseid napilt pääsemisi, mis oleks vabalt võinud lõppeda surmaga, on 24 tunni jooksul su elus u 6 korda, siis on midagi ikka päris naljakas :D Lisaks see mitme suure laeva ehitamine, või kosmoselaeva või ma ei teagi mis need olid, seal oli nii mitmeid asju valesti ja ebaloogilised.. Aga võrreldes The Happeningiga oli siiski päris normaalne film. Uuesti aga ei vaataks ja teistele ei soovita.

The Happening oli õudus kuubis. Filmi alguses näidati kohe ära mis toimuma hakkab - inimesed pargis, äkki jäävad kõik seisma, üritavad end kuidagi ära tappa. 2 inimest pargipingil, üks on veel täie mõistuse juures, tema sõbranna võtab juustest mingi ehte ja torkab endale sellega kaela. Sellel hetkel ma tõesti arvasin, et see on nali ja kohe ärkab see neiu üles ja naerab, et nägi nii absurdset und. See polnud uni. See oligi päriselt filmis juhtumas... Ei mäletagi mõnda teist filmi, mis juba 5 minutiga suudab nii nii halb olla. M. Night Shyamalan'i film. Tema The Village oli ju päris hea (Devil oli võrreldes sellega ka normaalne), niisiis ma ei saagi aru kuidas ta nüüd nii puusse pani. Zooey Deschanel mängis seal muide ühte peaosa aga no ikka väga elutult võrreldes 500 days of summeriga. Peategelased olid nii halvasti valitud, näitlejad ei sobinud omavahel kokku (pidid abielupaar olema). Ei uskunud absoluutselt nende love-story't. Nii et mitte ühtegi head sõna. Surmastseenid olid kõike muud kui hirmsad, kahjuks pigem naljakad. Eriti vihkasin ma seda vanatädi, kelle juurde nad sattusin, no nii ebavajalik ja ebaloogilinjavascript:void(0)e karakter. Suur suur pettumus.

Et mitte nii negatiivses toonis lõpetada lisan, et käisin eile kinos ja peagi on tulemas uus postitus, mille film mulle õnneks meeldis :)


Recently I watched 2 films, both of which were quite annoying. 2012 is about the world coming to an end, the mayans warned us and then huge ships/spaceships are built to protect people in them. The ticket to the ship costs 1 billion euros so only the richest can afford it. The other, The Happening, is about some kind of poison that makes people kill themselves.

2012 was a bit better, but still surreal. The main characters kept having close calls over and over again, it didn't seem very natural. The spaceships were too futuristic, like the movie had been made in the 70's when people thought that in 2010 everything is high tech and people live on different planets and so on. But the movie was made in 2009, science can't take a leap that big in 3 years. So building ships like these doesn't seem very possible.

The Happening was a disaster. The film began showing central park. There were 2 young women on the bench, people around them stopped and started walking backwards. They were about to kill themselves somehow. One of the ladies on the bench took this big japanese hairpin (don't know the right name) and stabbed herself with it. The other girl hadn't been affected yet so she witnessed it. I thought that now the girl would wake up in her bed and laugh over the silly dream she had had, her friend stabbing herself, ha.. But no, it wasn't a dream. It was really happening. So the first 5 minutes very already a huge disappointment. Zooey Deschanel had one of the leading roles. Unfortunately she didn't perform as well as she did in 500 days of summer (I blame the script). The acting throughout the movie was horrible. I especially disliked the old lady, her character I mean. Unnecesary, pointless, illogical.

Fortunately I visited the cinema yesterday and I have another movie to talk about, this time something I liked :)

2 comments:

Maiken said...

lugesin Su postituse läbi ja nüüd tahaks nii väga kinno minna.. kas või kodus mõnda filmi vaadata.. täielik filmiigatsus :D

kõnealuseid filme ma enda teada näinud pole ja pärast Su kirjutist ei torma vaatama ka.. pole muidugi selliste maailmalõpufilmide fänn ka üldse :)

Eliise said...

Kui lähed kinno, siis Water for Elephants on mu esimene soovitus praegu kinos jooksvatest filmidest!