May 20, 2011

Last Night (2010)


Arvatavasti juba kõik, kes vähegi aega seda blogi on jälginud teavad minu Knightley-vaimustust aga sellest hoolimata ei olnud ma algul väga aldis seda filmi vaatama, tundus kuidagi liiga suhtedraamalik ja aeglane. Ja võib vist isegi öelda, et seda ta oli aga ma ei osanud päris paljut ette näha, mis mulle selle filmi juures hoopis head oli.


Joanna ja Michael lähevad mehe firmapeole. Seal aga jääb naisele silma üks tema abikaasa kolleegidest - karismaatiline naine, kes teeb lähenemiskatseid tema mehele. Kodus hakkab Joanna tüli üles kiskuma ja kuigi mees eitab kõike, jääb temasse kahtlus, eriti kui järgmisel päeval peab Michael sama töökaaslasega ärireisile minema. Olles üksi koju jäänud ja läinud hommikuse kohvi järele kohtab Joanna aga oma vana armastust Alexit. Kuna viimasest kohtumisest (või üldse kontakteerumisest) on möödas aastaid otsustavad nad õhtul välja minna.


Jah, film oli üsna aeglase kulgemisega, kuid vaatasin terve aja huviga. Ma ei osanud ette näha KUI ilus ja loomulik ja sundimatu Knightley siin on ja kui võluv on muusika, eriti üks lugu, mille lisasin lõppu. Ja minu täieliku heakskiidu võitis see film ühe viimaste stseenidega, kui Alex meenutab aegu Joannaga - kolmas mälupilt Joannast oli see, mis minu jaoks lõplikult otsustas, et jah, see on hea film. See stseen, ja üldse lõpp, kaalus minu jaoks kõik vead üles (tõesti väga tüüpiline draama ja kohati äkki natuke igav). Ei tea kas uuesti vaataks, küll aga olen juba korduvalt vaadanud filmi lõppu ja kuulanud seda lugu.


Clint Mansell & Peter Broderick - Not At Home


Probably the ones that have been following my blog for some time now are familiar with my obsession with Keira Knightley but I wasn't very thrilled about seeing this particular movie. It seemed like to be a typical slow romantic drama focusing on the relationship of a married couple. And it was all of it but before seeing this I couldn't imagine the things I would like about it, they came as a pleasant surprise.

Joanna and Michael are attending Michael's office party and Joanna notices an attractive colleague Laura who is spending a lot of time with her husband. At home, Joanna suspects her husband having an affair and after a mild argument Michael leaves for a business trip with Laura and some other colleagues. The same day, after her husband leaving, Joanna bumps into her exboyfriend whom she hasn't seen in years. They decide to go out for a dinner.

As I already stated earlier, yes, this movie was slow and like a typical drama but I didn't notice it at all because Knightley was so beautiful, natural and effortless  here. I also enjoyed the music, especially one song that I posted here as well. The best part of the film was the ending, I posted a part of it (no spoilers though) here, it's a scene where Alex is thinking about the times he spent with Joanna. The third memory of her is the one that blew me away. It's so simple but yet you can imagine what they felt for eachother. I'm not sure if I would watch this movie again but I have already watched the ending twice and the song by Clint Mansell & Peter Broderick has been on repeat since seeing it.

No comments: