May 3, 2011

Helsinki

Võtsin esimest korda kaamera Helsingisse kaasa niisiis on pilte palju, arvatavasti jagan need kolme postitusse (pildid linnast, Kannelmäe linnaosast ja šopingusaagist, millega seekord jäin väga rahule). Mul on tunne, et selle reisi piltide puhul on teemas olnud kvantiteet mitte kvaliteet.. Igatahes, tänases postituses on pildid kesklinnast, veetsin õhtud jalutades või trammiga sõites. Tallinna ühistransport on kohati vihkamist väärt aga Helsingis ei tunne ma seda kunagi. Eriti meeldib mulle metrooga sõita või linnalähirongiga, need on nii vaiksed ja kiired ja mugavad. Trammiga on ka norm ringi kärutada, näeb palju linna. Tegelikult võiks Tallinnas ka lihtsalt trammiga sõita ja uurida aga siin on ikkagi kõik kodusem ja juba tuttav, pole nii põnev. Pilte minust vaatamisväärsuste juures pole, sest hängisin terve aja üksi ringi.

Raudteejaam, minu orienteerumine toimub ainult selle järgi. Ühtlasi on see pidepunktiks paljudesse sihtkohtadesse - linnalähirongiga ema juurde, metrooga idakeskusesse või sadamasse, trammiga lõbustusparki :D


I'm back from Helsinki and as I took my camera with me for the first time I have lots of pictures. I'm going to divide them between three posts - pictures from the centre, from Kannelmäki (a part of Helsinki) and pictures of my purchases which I'm very thrilled about. So this post is about the city centre of Helsinki, I spent my evening strolling around or riding a tram. You can see so much when taking a tram, I'm a fan of public transport in Helsinki - the trains, the tram, the underground. They're so much better organised than in Tallinn, also cleaner and more comfortable. There are no pictures of me posing in front of the main turist attractions because I spent my time alone this time.

1 comment:

Maiken said...

oh, päris palju tuttavaid kohti! :P helsingis on üldse alati mõnus :)