May 10, 2011

Hannibal (2001)


 Hannibal Lecteri filmid mulle meeldivad, olen lugenud esimese osa raamatu ka läbi aga film meeldib mulle kordades rohkem. Natuke sai sellest ühes blogi esimestest postitustest kirjutatud - siin. Kokku on filme 4, olen kõik ära näinud, mõned isegi korduvalt. Paar õhtutu tagasi tuli teine osa TV6 pealt, loomulikult pidin vaatama.


On möödas kümme aastat sellest kui eriagent Clarice Starling sai Lecteri abil kätte sarimõrvari Jame Gumb'i, ta sai suure au osaliseks. Nüüd aga süüdistatakse Starlingit ebaõnnestunud politseireidis ja Lecter saadab talle kirja. Kuigi Lecteri vanglast põgenemisest on möödas 10 aastat on ta ikka veel FBI 10 kõige tagaotsituma kurjategija nimekirjas. Kuigi kiri on hoolega läbi mõeldud, et sellele jälgi ei saaks ajada, on Lecter (meelega või kogemata) kasutanud kätekreemi, mille lõhna järgi spetsialistid tuvastavad, et see sisaldab mingit erilist koostisosa, mis on seaduslik ainult mõndades Euroopa riikides. Kohalike politseinike abiga saadaksegi teada, et Lecter on Itaalias. Küll aga otsustab üks ahne politseinik Lecteri hoolimata Starlingi hoiatustest ise kinni püüda ja üles anda, kuna vaevatasu on päris suur. Samal ajal plaanic Lecterile kättemaksu tema ainus ohver, kes veel elus on - jõukas lapsepilastaja, kelle nägu on peale Lecteri tegevust täiesti deformeerunud.


Minu jaoks kindlasti nõrgem film kui Silence of the Lambs, tegevus on liialt laialivalgunud ja esimesel korral võib olla raske jälgida. Küll aga on seal küllalt häid kohti ja Lecteri ja Starlingi suhe on põnev. Kahjuks aga mängib Starlingit teine näitleja (Julianne Moore, esimeses osas oli Jodie Foster), see natukene häirib. Põnev igal juhul aga mitte nii hästi läbimõeldud kui Silence of the Lambs.


I'm a fan of Hannibal Lecter and I've seen all the four movies, a few of them even multiple times. So when Hannibal was on TV again, I had to watch it, probably for the third time. There's something about his character that makes him so interesting. I've also read the novel of the first movie but I didn't like it as much as I liked the film.

It's been ten years since special agent Clarice Starling tracked down a serial killer with the help of inprisoned Lecter. Although she was highly honoured at that time, now she's unjustly blamed for a raid that didn't turn out the way expected. Lecter (who broke out of prison and has been out for 10 years) sends her a letter, which Starling uses to track him down. With help from local policemen, she finds out that he's in Italy. Now a policeman in Italy wants to track Lecter down as the reward is over 3 million dollars, although Starling warns him not to. At the same time Lecter's only surviving victim wants revenge, as Lecter left him horribly disfigured and paralyzed.

For me, it's not nearly as good as Silence of the Lambs. The first movie is the best. there's too much going on and it could be too hard to follow when watching it for the first time. Although I still like the connection between Starling and Lecter, another actor plays Starling, which is a little distracting.

2 comments:

Maiken said...

Hannibal Lecteri filmid on ka minu suured lemmikud ja kuigi olen neid lugematul arvul kordi juba näinud, vaatan alati võimalusel uuesti. Kunagi sai vist vaadatud ka filmi Hannibal Rising, aga ei suuda täpselt meenutada (või polnud see siis piisavalt meeldejääv..). Igatahes olen täiesti nõus, et need on ühed vägagi paeluvad karakterid ja mõnusalt pingelised süžeed!

Eliise said...

Hannibal Rising on jah viimane, see kus Hopkinsit enam pole, keegi poiss mängib noort Lecterit. Ja mulle meeldib see neljast filmist kõige vähem, võibolla just Hopkinsi puudumise pärast.