May 1, 2011

The Boy in the Striped Pyjamas (2008)

Tükk aega on mööda läinud sellest kui ma viimati mõnda head filmi nägin aga nüüd on see "needus" lõpuks murtud. Ühel päeval mõtlesin natukene algust vaadata sellel filmil aga läks nii, et vaatasin kohe keset päeva lõpuni. Üllatav lõpp jäi veel kauaks kummitama.
On Teine maailmasõda. Bruno on 8-aastane saksa poiss, kes kolib oma perega isa töö asjus linnast välja. Ta isa on komandant ja Bruno on tema üle väga uhke, kuigi kolimine näiliselt pärapõrgusse sõpradest eemale ei näi just kuigi ahvatlev. Nii igavlebki poiss uues kodus peamiselt üksinda, kuni ühel päeval uitab ta nende pere käes oleva maja valdustest välja ja avastab ühe aediku, mille taga ühesugustes riietes inimesed. Ta sõbruneb juudi poisi Shmuel'iga.
Muljetavaldav teos, teise nurga alt kui tavalised sõjafilmid ja seetõttu minuarvates ka mõjuvam ja palju rohkem tõelist olukorda tutvustav. Kuigi peaosas olid kaks poissi, jättis mulle kõige sügavama mulje pereema, kes oli isa tegevuse vastu. Soovitan vaadata, põnev vaatamine.

I hadn't seen a good movie for some time but the curse was broken when I saw this film. I didn't mean to watch it at first place, only the beginning when I was bored but I ended up watching the whole thing. The ending was something I couldn't imagine happening and haunted me for days.

Bruno is an 8-year-old boy who is forced to move away from town when his father gets a promotion. His father is a commandant and though Bruno is very proud of him, he's not impressed by the idea of moving away from his friends. So now he's spending most of the time alone but one day, he wanders into the woods and comes across a camp surrounded with a fence. He meets a jewish boy called Shmuel and they become friends, communicating through the wire fence.

It's a really powerful movie and it's different from other war movies because it doesn't show any fighting and shooting but still it captures the feeling. Although the two boys where in the centre of the movie, the character of the mother of Bruno was who impressed me the most. Definitely worth seeing.

1 comment:

K2tlin said...

Tere :)

Mõtlesin, et vaatan sinu blogi ka üle ja esimese asjana tuli kohe see film ette. Vaatasin ka hiljuti ja see on ikka päris jõhker, aga hea film.. Peale filmi lõppu kohises päris tükk aega tuul peas.