April 26, 2011

Chocolate cake & pesto


 Nädalavahetusel võtsin aega ja kirjutasin oma lemmikretseptid eraldi kaustikusse. Mul on muidu netist leitud retseptid salvestatud arvutisse aga kuna olen üks nendest, kes peab retsepti näpuga järele ajama, prindin alati välja retsepti. Mõni aeg tagasi üritasin siis neid väljaprinditud lehti kuskil hoiustada aga siis olid need lihtsalt mööda erinevaid sahtleid laiali ja ei leidnud üles kui vaja. Niisiis üks põhjalik kaustik oli õige väljapääs. Ja siis tegin šokolaadikooki :)


 Pasta on üks mu lemmiktoite, kuid oma piiratud kokaoskuste juures oskan ma teha vaid hakkliha-tomatikastet (või no ostan tomatikastme ja segan praetud hakklihaga selle..) ja koorekastet singi/šampinjoni/kanaga. Niisiis võtsin plaani mõne uue maitse oma menüüsse tuua ja valisin selleks pesto. Isetehtud pesto tundub mulle vähemalt hetkel aeganõudva jamamisena ja läksin eile kergema vastupanu teed, ostsin purgipestot. Googeldasin enne, küsitlesin sõbrannasi ja arvamusi oli erinevaid - mõni ei laida purgipestot maha, teine ütleb, et on igavene vastik plönn, peab ikka ise tegema. Ja olles ühe suvalise purgipesto järele proovinud võin öelda, et ei ole midagi vastik plönn (Jamie Oliveri oma tundus päris ahvatlev, teistest küll kallim). Mulle meeldib, huvitav maitse. Eile tegime väga lihtsa toidu, lihtsalt segasime pasta pesto, tomati ja fetaga. Järgmine kord võiks kana sisse praadida.


During the weekend I decided to write all my favourite recipes into one book. I'm one of those people who need to check the recipe during cooking multiple times so I printed out the recipe every time. I tried storing them but always managed to loose them somewhere so writing them down to one place was very convenient. And to celebrate my cleverness I baked a cake :)

Pasta is one of my favourite foods but I'm only able to cook two different kinds of pasta - bolognese and cream pasta with either muhsrooms, bacon or chicken. So I thought I should try out something new, for example - pesto. I tried doing some research on google but making my own pesto seemed too difficult so I bought some from the store. I had heard different opinions on buying pesto instead of making it, some hated it and some thought it was okay. And after buying the cheapest one available (though Jamie Oliver's looked good, but a bit pricy) I can say that it's not that bad at all. I'm sure home-made pesto is a million times better but when you're in a hurry then buying pesto is an alternative. Yesterday we made a really simple dish, just adding pesto, tomatoes and feta to pasta. Another time we should add some chicken.

4 comments:

Maiken said...

mida pesto oma maitselt üldse meenutab? pole ka ilmselt kunagi seda proovinud, vähemalt teadlikult mitte.. aga siin pildil tundub nii-nii ahvatlev!

Eliise said...

Ma ei oska üldse seletada.. See sisaldab suures koguses basiilikut, siis veel oliiviõli, parmesani, küüslauku ja seedermänniseemneid. Proovi kindlasti, seda müüakse suhteliselt väikestes purkides ja hinnad on kuskil 2, 3 euro ringis. Nii et kui ei maitse ei juhtu suurt midagi :D Lisaks pastale olen kuulnud, et tehakse pirukaid ka sellest, pidid head olema.

Maiken said...

järelikult on kõik maitsvad komponendid ja järgmise poeskäigu raames kuulub see ka ostunimekirja.. koos fetaga muidugi :P

Leigh said...

oh my gosh...all this food looks amazing!!! i want it :)

thelibertybelleblog.blogspot.com