March 18, 2011

The Village (2004)


 Üks väike külakene on sõlminud kokkuleppe metsas elavate müstiliste olenditega: külaelanikud ei lähe metsapiirist edasi ja olendid ei tule nende rahu rikkuma. Nii on sealsed elanikud täiesti isoleeritud välismaailmast ja elavad oma idüllilist elu. Kui aga Noah, vaimse puudega noormees, läheb metsa kolama, tulevad Need, Kellest Ei Räägita õigust jalule seadma. Peagi saabub vajadus saata keegi linna ravimite järele. Ja selleks väjavalituks saab pime tütarlaps Ivy.


 Ma arvan, et esimene küsimus minu kirjutise ja selle filmi kohta: miks saata läbi ohtliku metsa linna poole rändama pime neiu?? Filmis saab sellele aga selge vastuse ja vastuse saab nii mõnigi teine müstiline juhtum..

See oli omapärane film, kõige sobivam omadussõna selle jaoks on just omapärane. Mulle on juba tükk aega tundunud huvitavana sellised eraldatuses elavad inimesed/kogukonnad ja mis lõpuks filmis välja tuli suurendas seda minu huvi veelgi. See on võimas lugu sellest, milleks inimesed on võimelised ja kuidas nad kriisiolukorras käituvad. Kuigi sellest filmist ei arvata tavaliselt palju ja noritakse vigade kallal (sest neid natukene ikka oli jah..), siis tegelikult oli sellel siiski päris tugev ja kandev mõte olemas. Mulle meeldis lõpp ja twist, meeldisid need vanaaegsed riided ja üldine rahulik eluviis. Nii et ma soovitaks küll aga kriitikutele ja pessimistidele arvatavasti ei paku pinget ja vead jäävad rohkem jalgu kui mulle. Oli mida vaadata, kenad stseenid ja minuarust piisavalt geniaalne lugu.


The people of a little secluded village have made a deal with the mysterious creatures living in the woods that surrounds their village: the people won't go into the woods and the creatures won't come to the village. So they are isolated from the rest of the world and lead their lives in peace. Bu then Noah, a young man with a mental disorder, goes wandering into the woods and the creatures come to the village. Soon there's a need for some medicine and a young blind woman is sent after them into the Town through the forbidden woods.

The first question that pops into mind after reading this little paragraph probably is: why in the world would they send a blind girl after the medicines through a dangerous forest?? But this question is answered and also some other mysterious things get explained.

It was an interesting and unique movie to say the least. I have been fond of the idea of people living in isolation for some time now so for me this movie was extra fascinating and I was even more intrigued by the ending. It's a story about what human-beings are capable of and how they act in a crisis situation. Although this film is somewhat underrated and the mistakes are pointed out way too often (there were mistakes, true), it still had, at least for me, a great content. It had nice scenes, costumes and I especially liked the ending. I would recommend it but I'm not sure if critics and pessimists find it good enough.

3 comments:

Maiken said...

kas seda filmi on mingis disaster movie taolises komöödias jäljendatud ka? lugesin kirjeldust ja kuidagi väga tuttav oli see pimeda neiu mainimine, aga ei suuda praegu lõpuni meenutada..

Eliise said...

Scary Movie 4 teeb küll järgi seda, vähemalt imdb väidab niimodi ja omale nagu meenuks nüüd ka. Ja ma täitsa saan aru miks, sest parodeerida annab siin palju, aga vot ei mäleta kui hästi Scary Movie sellega hakkama sai :D

Maiken said...

jah, ma mõtlesin ise ka scary movie't, aga lõpuks suutsin ikka disaster kirjutada. aga vaevalt see väga hea paroodia oli.. vist a la midagi sellist, et pime kõnnib vastu puud või seina.. või siis mäletan jälle täiesti valesti :D

okei, vaatasin youtube'ist klippe ja no ei ole naljakas! :P