March 6, 2011

Atonement (2007)


Üks mu lemmikfilmidest ja loomulikult kasutasin täna võimalust, et seda uuesti vaadata (TV3, pühapäeval, kell 15:40.. annab selge pildi rahva eelistustest, neid näidatakse prime time'il, õhtuti). Romaani pole veel lugenud aga peaks. Usun, et see on vähemalt sama hea, kui filmgi.

Briony on 13-aastane tüdruk, kes on salaja armunud oma vanema õe austajasse, Robbie'sse. Nähes pealt juhtumit oma õe ja noormehe vahel, tõlgendab tüdruk kõike valesti ja esitab valesüüdistuse, mille tagajärjel muutub kõigi kolme elu.


Filmi visuaalne pool on nii nii hea, sisu loomulikult ka. Ma kirjutan ja kustutan, väga raske on edasi anda nii tugevaid omadusi ja stseenide õhustikku. Kui üritada konkreetselt välja tuua lemmikuid aspekte, siis Keira Knightley meeldejääv roheline kleit loomulikult.


Saoirse Ronan'i näideldud Briony, sellise rolliga ei saaks kaugeltki igaüks hakkama. Olen näinud temaga peaosas filmi "The Lovely Bones", mis mulle kohati ei meeldinud (ehk siis need ulme "olen-taevas" kohad) aga Ronan jättis meeldiva mulje jällegi. Väga ootan tema uusi filme, paljutõotav näitleja.

Mis muusikasse puutub, siis traileris on üks meeldejääv lugu, filmis aga kahjuks seda pole. Ja teised lood võivad filmi küll sobida, kuid midagi erilist kahjuks juurde ei andnud. Desplat oleks loomulikult imesi teinud ja sellisel juhul oleks see film kohe kindlasti 10/10'st. Aga nagu varem öeldud, siis visuaalne pool on jällegi ma ütleks, et parim ja kaalub väikese puuduse üles. Nii et see on 9.5/10'st, seda mu Desplat-armastuse pärast.. :)This is definitely my favourite movie, today I watched it for the second time as it was on TV. I haven't read the novel yet although I should. I'm sure it's as good or even better as the film.

Briony is a 13-year-old girl who is secretly in love with her older sisters admirer, Robbie. But as she witnesses an incident she doesn't fully understand, she jumps into conclusions and accuses Robbie of rape. By doing this, she changes the lives of all three of them.

The visual side of this movie is stunning, as is the content. If I would like to draw attention to some of my favourite aspects, then one of them is definitely the green dress Knightley wears. The other is the actress that plays the role of Briony, Saoirse Ronan. Not everyone can pull off such a difficult character. I've seen only one movie with her before "The Lovely Bones". I didn't enjoy the whole movie (the "heaven" scenes) but Ronan was great. I'm looking forward to seeing her upcoming appearances.

When it comes to music, the trailer had one lovely and memorable song by X-Ray Dog (I wonder what's behind that artist name..) but it didn't appear in the movie, unfortunately. And although all of the songs suited the film fine, they didn't add anything extra to it. I can only imagine what Desplat would have done, miracles I suppose, in that case the movie would be a 10 out of 10. But as stated before, the visual side is THE best so it's still a 9.5 out of 10. Only because of my love for Desplat.. :)


X-Ray Dog - The Vision

1 comment:

Brittany H. said...

I never saw Atonement, but I want that green satin dress she's wearing. Wowee

Muah!
www.brittanyhavican.blogspot.com