February 7, 2011

The Greatest (2009)


Peale oma poisi surma suundub Rose poisi vanemate poole teatega, et ta ootab nende kadunud poja last. Ta jääb nende juurde elama ja peab leppima sellega, et kõik pereliikmed leinavad isemoodi.

Mul on natukene vastakad tunded selle filmi suhtes, mulle väga meeldis algus ja see stseen kui nad kolmekesi matustelt minema sõitsid. See oli pikk stseen, selline milliseid "Somewhere" täis oli ja mis muutsid selle filmi peaaegu talumatuks, kuid siin oli see filmi parim osa. Veel meeldisid mulle flashbacki stseenid väga ja filmi täitsa lõpp. Aga vahepealne osa oli kuidagi laialivalguv ja ei pakkunud väga pinget. Uuesti ei vaataks, soovitaks äkki nendele, kes peavad ise leinaga tegelema, sest iga tegelane näitab mõnda leinda etappi (eitamine, sallimatus, süüdistamine) ja on kergem end nendega samastada.After her boyfriend dies, Rose turns to his parents telling them that she is soon to have a baby, their grandchild. She stays with the family as each familymember deals with grief in their own way.

I have mixed feelings towards this movie, I really enjoyed the beginning, it was way better than I had expected. And the scene when the family drove home from the funeral. It was one of those long artsy scenes, "Somewhere" had a lot of those.. But here it was, for me, the best part of the whole movie, a time to think and get carried away by the music. And I liked the flashback scenes and the very ending. But everything between was somehow vague and distant. I wouldn't watch it again but I can reccomend it to people who are going through grief themselves as the characters can be then understood more easily.

No comments: