January 12, 2011

Somewhere (2010)


Ootused polnud just laes aga tõotas siiski hea elamus tulla, kuna Sofia Coppola "Virgin Suicides" oli ja on väga hea. Aga pidin natukene pettuma, võibolla just selle võrdluse pärast.

Johnny on filmistaar, kes üritab üksindust tõrjuda naiste, joomise ja pidutsemisega. Tal on 11-aastane tütar Cleo, kelle ema jätab mõneks ajaks isa hoolde. Isa ja tütar veedavad koos aega, arvatavsti esimest korda nii pikalt. See lähendab neid ja Johnny mõistab varsti kui hale tema elustiil on..

Film näitab tegelikult Hollywoodi glamuurset elu teisest küljest kui me harjunud oleme ja see on ka ainus positiivne omadus sellel filmil. Cleo on sümpaatne ja on väga kerge mõista mida ta tunneb, eriti nendel kelle elus pole olnud püsivat ja huvitundvat isa. Aga need kunstilised ja venivad stseenid ei ole minu jaoks, kahjuks. Võibolla oligi eesmärk asja väga tõetruult edasi anda (ehk siis igavalt, minu elus võib nädal vabalt mööda minna nii, et ühtegi märkimisväärset asja ei juhtu aga sellest ei teha ju film kohe, kes seda näha tahaks). Ma tõesti sain aru mida see väike tüdruk tunneb aga seda oleks saanud kuidagi paremini edasi anda. Ehk oli see tühjus taotuslik, et näidata kui tühi Johnny siis tegelikult oli.. Ma ei tea, ei oska öelda. Mulle ei sobinud igatahes.


I didn't expect this to be anything spectacular but I thought it would be pretty good because I admired Sofia Coppola's "The Virgin Suicides". I was dissapointed, maybe because of the same comparison. "The Virgin Suicides" is way better..

 Johnny is a moviestar, who tries to avoid feeling lonely by drinking and partying. He has an 11-year-old daughter Cleo whose mom leaves town, so Johnny has to take care of Cleo for awhile. Father and daugther spend time together, probably for the first time. This brings them closer to each other and Johnny realizes soon how pathetic his lifestyle really is.

The film shows the side of glamourous Hollywood life we haven't been used to seeing before but that's the only remarkable trait of this whole piece. Cleo is charismatic and it's not difficult to figure out how she feels, especially for the ones who have never had a proper father figure in their childhood. But those artsy and ongoing scenes that didn't seemed to end were not for me. Maybe the goal was to portray things as true to life as possible (meaning dull, in my life it's usual that a week passes by and nothing really happens but who would want to see that, huh?). I could connect to the feelings this little girl had but it could have been delivered so much better. Maybe the feel of the whole movie was meant to be empty because of what was going on inside Johnny, but who knows. It didn't really get to me.

No comments: