June 27, 2010

[2/1001] Victoria Holt "Must opaal" ("The Black Opal")

See teos sai nime pärast laenutatud. Lihtsalt jäi raamatukogus silma. Ja peale huvitava pealkirja selles raamatus midagi muud huvitavat ei olegi..

Lugu räägib Carmelist. Ta jäeti beebina ühe maja aeda põõsa alla, et sealne pere ta enda juurde elama võtaks. Algab tema sirgumine väikesest plikast, keda omaks ei võetud, nooreks naiseks, kellel tuleb valida kolme mehe armastuse vahel.

Algus oli tegelikult normaalne, erilisi emotsioone ei äratanud aga midagi vastumeelset ka polnud. Kuid siis ühel hetkel muutus kõik kuidagi üheülbaliseks. Tegelaskujud on nii pealiskaudsed, heal juhul on midagi välimuse kohta kirjas. Siis ei salli ma veel pikki dialooge, ilma mingisuguse kirjelduseta kuidas mõni tegelane seda ütles, reageeris kuuldule vms. Lihtsalt järjest "tere", "tere", "pole ammu näinud", "nii tore on kohtuda". Juse selline see ongi.

Koguaeg korduvad sõna hea, halb, mulle meeldib, hästi läbi saama. Vahepeal hakkasin mõtlema, et äkki on asi halvas tõlkes, kuid ega tõlge siis ei kaota ära tegelaste olemust, hehe. Niisiis ei oska öelda, kas originaalis on ka sõnavara nii kesine.

Sisu kohta pole ka häid sõnu. Tegelikult oleks saanud selle loo anda talutavalt edasi küll, kui oleks veidi rohkem emotsionaalsust kasutatud kirjutamisel. Laevahukku kajastati ka poole lehekülje peal ja sõnadega "halb ja hirmus". Hiljem mainiti, et oi see jättis hinge jälje, aga laevahuku kohta lugedes oli mulje, nagu oleks too sündmus hoopis uudistes kajastatu, nii pinnapealselt on kõigest kirjutatud.

Kokkuvõtteks võin öelda, et.. ei meeldinud ja ei oska kellelegi seetõttu soovitada ka. Kui tõesti midagi muud teha pole, siis ju võib lugeda.. Kuigi mina olin küll väga lähedal selle raamatu pooleli jätmisele, nii igav oli.

P.S. See 2/1001 tähendab, et mul on 1001'st raamatust kaks loetud :D Anna Elisabeth kirjutas oma blogis, et tal on plaanis 1001 raamatut läbi lugeda. Mõtlesin kampa lüüa, kuna see on hea motivatsioon. Ma küll armastan lugemist, kuid nii tihti tuleb midagi ette, passin niisama, unustan ära, et võiks ju lebotamise asemel midagi lugeda (hajameelsus kuubis). Niisiis loodetavasti oleme me lugemises mõlemad tublid. Hetkel on nii palju vaba aega, kuna põhilised tegemised jäävad alles juuli lõppu, seega saan segamatult lugeda. Alles septembris võib jamaks kiskuda..

No comments: